Our product range includes a wide range of china clay powder and kaolin clay powder.
₹ 3 / Kg Get Latest Price
| Grade | For All Grades |
| Brightness | 80-85% |
| Mesh Size | All mesh are Available |
| Colour | White |
| Usage Application | All Usage Applicable |
| Color | White |
| Packaging Size | 50 kg |
| State | Powdered |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3000 Kg
₹ 17 / Kg Get Latest Price
| Grade | All Types of Grade |
| Packaging Size | 50 kg |
| Whiteness | 80 % |
| Form | Powder |
| Application | AGRICULTURE |
| Packing Size | 50 kg |
| pH Value | 4 |
| Brand | ECOAWAS ENTERPRISES |
| Purity | 98% |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3000 Kg
Jai Goswami (Founder)
Ecoawas Enterprises
135 B, Suryadev Nagar, Behind Vaishali Nagar
Indore - 452009, Madhya Pradesh, India